Pradžia » Patarimai » Kas yra CV (gyvenimo aprašymas)?

Kas yra CV (gyvenimo aprašymas)?

Gyvenimo aprašymas (CV, lot. curriculum vitae – gyvenimo kelias) – duomenys, kuriuos darbo ieškantis asmuo pirmiausia pateikia galimam darbdaviui. Gyvenimo aprašymas dažnai siekia išsamiai apibūdinti karjeros istoriją, tačiau (priklausomai nuo šalies) gali būti naudojamas taip pat kaip ir 1–2 puslapių kvalifikacijų ir darbo patirties santrauka résumé pateikiant tik naujausius ir svarbiausius duomenis. Daugelyje šalių gyvenimo aprašymas paprastai yra pirmasis dalykas, su kuriuo susiduria darbdavys, ir jis paprastai naudojamas kandidatų patikrinimui, po kurio dažnai seka darbo interviu. Gyvenimo aprašymo taip pat gali būti prašoma pretendentų į studijų programas, stipendijas ar mokslinius tyrimus.

Kas tai yra gyvenimo aprašymas arba kitaip — CV?

CV (dar žinomas kaip gyvenimo aprašymas arba resume) — tai rašytinė jūsų įgūdžių, išsilavinimo ir darbo patirties apžvalga. Gyvenimo aprašymas gali būti naudojamas dėl įvairių priežasčių, tačiau dažniausiai yra siunčiamas būsimiems darbdaviams ieškant naujo darbo.

Kas turėtų būti įrašyta gyvenimo aprašyme?

Nors nėra oficialios CV struktūros, visada turėtų būti pateikta tam tikra pagrindinė informacija.
Keletas esminių dalykų, kuriuos turėtumėte stengtis paminėti savo CV:
• Jūsų asmeninė kontaktinė informacija (vardas, telefono numeris).
• Prisistatymas (trumpa asmeninė santrauka apie tai, kas jūs esate ir ko ieškote).
• Atitinkami pagrindiniai įgūdžiai.
• Darbo patirtis (išvardinta atvirkštine chronologine tvarka).
• Išsilavinimas ir kvalifikacija (išvardinta atvirkštine chronologine tvarka).

Koks turėtų būtų gyvenimo aprašymo formatas?

Jūsų CV formatas daug pasako apie jus kaip kandidatą.
Norėdami įsitikinti, kad jūsų CV yra aiškus, glaustas, ir lengvai skaitomas — visada geriau laikytis šių pagrindinių taisyklių:
• Būkite logiški.
• Rašykite glaustai ir trumpai.
• Patikrinkite rašybą ir gramatiką.
• Pasirinkite profesionalų šriftą.
• Naudokite antraštes ir punktus.
• Naudokite šabloną.

Kokio ilgio turi būti CV?

Ilgis yra svarbus gyvenimo aprašyme.
Tiesą sakant, 91% darbdavių mano, kad geriausias gyvenimo aprašymo ilgis yra nuo 1 iki 2 puslapių — todėl visada stenkitės, kad jis būtų trumpas ir aiškus.
Įtraukite tik tai, kas bus tinkama darbo pareigoms, į kurias pretenduojate. Nepersistenkite su nereikalingomis detalėmis. Visada galite naudoti motyvacinį laišką, kad papildytumėte savo CV.

Ką reiškia CV?

Curriculum Vitae — gyvenimo kelias — tai yra duomenys, kuriuos darbo ieškantysis pirmiausia pateikia galimam darbdaviui.

Ko nerašyti į CV?

Dažniausios CV klaidos

Gyvenimo aprašymas tai svarbi bet kokio darbo paieškos dalis, jau nekalbant apie puikų būdą sudėti visus savo įgūdžius, patirtį ir kvalifikaciją į vieną vietą. Tiesą sakant, gyvenimo aprašymas yra pagrindinė darbo paiekšų dalis vedantį iki kito žingsnio — darbo pokalbio.

Kaip rašyti gyvenimo aprašymą (CV)?