Pradžia » Karjeros patarimai » CV rašymo patarimai » CV santrauka ir prisistatymas (su pavyzdžiais)

CV santrauka ir prisistatymas (su pavyzdžiais)

Motyvacinis laiškas

Asmeninis profilis, taip pat žinomas kaip CV santrauka, yra jūsų CV pradinis sakinys. Tai yra trumpas įvadas, kuriame aprašomos jūsų asmeninės savybės, turima darbo patirtis ir tinkamumas darbui.

Rašydami santrauką įsitikinkite, kad ji yra:

  • Trumpa (ne daugiau kaip 6 eilutės)
  • Atitinka jūsų siūlomą darbą
  • Pateikia keletą realių faktų

Būkite drąsūs, pasitikėkite savimi ir pozityviai kalbėkite apie save.

Jūsų santrauka nėra vieta, kur reikia nusižeminti. Tai yra jūsų galimybė būti pastebėtam ir pasakyti potencialiam darbdaviui tiksliai, kas jūs iš tikrųjų esate ir kaip galite būti jiems naudingas.

Įspėjimas: neperlenkite lazdos ir nesudarykite įspūdžio, kad esate arba labai arogantiški, arba tiesiog per geri, kad būtumėte realūs asmenys! Laikykitės subalansuotumo ir tikroviškumo, atsižvelgdami į darbdavio poreikius.

Nėra nustatyta taisyklių dėl santraukos ilgio, tačiau labai rekomenduojama būti 50-80 žodžių ribose (ne ilgiau kaip šešios eilutes). Taip yra todėl, kad pirmiausia darbdaviai yra linkę gyvenimo aprašymus perbėgti akimis, o ne išsamiai juos perskaityti. Jei santrauka bus trumpa ir tikslinga, padidės tikimybė, kad jie tikrai jį perskaitys.

Be to, kadangi bendras CV ilgis yra tik 1-2 A4 formato puslapiai, turėdami trumpą prisistatymą, atlausviname daug vietos kitoms svarbioms CV dalims, tokioms kaip darbo patirtis, išsilavinimas ir įgūdžiai.

Jūsų asmeniniės santraukos tikslas yra glaustai pristatyti savo įgūdžius, savybes, darbo patirtį, karjeros tikslus ir ambicijas. Todėl kurdami ją galite paminėti bet ką iš šių kategorijų:

  • Asmeninės savybės
  • Įgūdžiai
  • Darbo patirtis
Vadybininko
Aš esu energingas ir ambicingas žmogus, su atsakingu požiūriu į bet kokią užduotį, kurią
prisiimu, arba situaciją, kuri man yra pavesta. Turiu trijų metų vadybos patirtį, puikiai
bendradarbiauju su kitais, o tikslus pasiekiu laiku ir nepriekaištingai. Anksčiau vykdydamas
savo pareigas 35% pagerinau komandos darbą, veiklą ir produktyvumą.
Mokytojo
Aš esu talentingas ir rūpestingas mokytojas. Anksčiau dirbdamas pradinės mokyklos mokytoju, aš mokiau daugiau nei 100 mokinių iš visokiausių šeimų, sėkmingai paruošdamas juos kitiems jų jauno gyvenimo etapams.
Slaugytojos
Esu atsidavusi, rūpestinga ir draugiška slaugytoja, turinti didžiulę aistrą padėti bet kokio amžiaus žmonėms. Turiu ankstesnės patirties dirbant su įvairiais pacientais: vaikais, kenčiančiais nuo vystymosi problemų, suaugusiais ir pagyvenusiais žmonėmis, kuriuos paveikė traumos ir kitos ligos.

Kaip parašyti CV pavadinimą?

Kaip rašyti CV?

Ar turiu į savo CV įtraukti santrauką?
Ne, visiškai neprivaloma į savo CV jos įtraukti.

Ar galiu rašyti pirmuoju asmeniu?
Taip, galte rašyti tiek pirmu, tiek trečiu asmeniu, tačiau nenaudokite abiejų tuo pat metu.

Kurioje vietoje turėčiau įrašyti prisistatymą?
Nėra nustatytos vietos/ Kai kurie kandidatai tai pateikia savo CV apačioje. Idealiu atveju turėtumėte tai išdėstyti savo CV viršuje.

Ką svarbiausia įtraukti?
Pavyzdžiui, realūs faktai ir apčiuopiami veiklos rodikliai: padidino pardavimus x procentais, valdė x žmonių skaičių, laimėjo tokius ir tokius apdovanojimus, padidino produktyvumą x procentais ir t.t. Šios rūšies informacija yra labai vertinga, geriau nei sakyti „geriausias pardavėjas šalyje“ ir neparemti to jokiais įrodymais.