Pradžia » Karjeros patarimai » Kaip rašyti motyvacinį laišką?

Kaip rašyti motyvacinį laišką?

Ar taip svarbu, kaip rašyti gerą motyvacinį laišką? Kiekvieną kartą atsisėdus prie šio darbo, turbūt internete ieškote motyvacinių laiškų pavyzdžių, susinervinate ir galvojate: ar kas nors iš tikrųjų skaito tuos laiškus? Ar nebūtų daug lengviau, jei išsiųsčiau tik gyvenimo aprašymą?

Per ilgai skaityti? Tada peržiūrėkite šį video.

Motyvacinio laiško rašymo paslauga.

Pirmiausia, taip, motyvaciniai laiškai iš tikrųjų yra skaitomi. Tiesą sakant, kai kuriems vadovams jie yra svarbiausia Jūsų darbo paraiškos dalis. Ir taip, nors būtų paprasčiau, jei užtektų tik gyvenimo aprašymo, bet tokiu atveju Jūs negalėtumėte potencialiems darbdaviams papasakoti, kas esate, parodyti, kodėl jie turėtų Jus pasamdyti, ir išsiskirti iš visų kitų kandidatų.

Parašydami motyvacinį laišką parodysite darbdaviams, kad esate pasiruošę nueiti extra mile dėl siūlomo darbo. Ilgi motyvaciniai laiškai atrodo labai griozdiškai, bet jei Jūs jį padarysite trumpą, glaustą ir aiškų, didelė tikimybė, kad jį nebus sunku paimti į rankas ir perskaityti.

Norėdami parengti tobulą motyvacinį laišką (ir tai padaryti kuo neskausmingiau), skaitykite toliau — tada pradėkite rašyti!

Taip, daug greičiau ir paprasčiau yra paimti motyvacinį laišką, kurį parengėte, pakeisti įmonės pavadinimą ir išsiųsti. Tačiau dauguma darbdavių nori pamatyti, kad jus tikrai jaudina konkreti pozicija ir įmonė — tai reiškia, kad kiekvienai pozicijai reiktų sukurti individualų laišką.

Nors yra gerai perdirbti kelis stiprius sakinius ir frazes iš vieno motyvacinio laiško į kitą, net negalvokite apie 100% vienodo laiško išsiuntimą. Tai tikrai nėra gera praktika, kaip turėtumėte rašyti motyvacinį laišką.

Prieš pradedant rašyti motyvacinį laišką, atsidarykite įmonės puslapį, įsitikinkite, kad norite ten dirbti, pagalvokite, ką galėtumėte pasiūlyti tai kompanijai ir, ar ji atitinka Jūsų karjeros tikslus. Nėra verta bombarduoti šimtus įmonių su vienodu motyvaciniu laišku — jis tiesiog nepraeis ATS filtrų. Geriau išsiųskite 3-6, bet būtent ten, kur tikrai norite. Perskaitykite darbo aprašymą ir įtraukite raktažodžius iš jo į savo motyvacinį laišką. Rašydami galvokite, kaip Jūsų įgūdžiai gali būti naudingi tam tikrai įmonei. Tai ir yra, pagrinde, motyvacinio laiško tikslas.

Ko darbdaviai tikisi iš motyvacinio laiško?

Motyvacinių laiškų pavyzdžiai.

 1. Išlaikykite jį trumpą. Ne daugiau nei vieno puslapio ilgio.
 2. Parašykite tikslingus CV ir motyvacinius laiškus kiekvienai įmonei atskirai.
 3. Įtraukite tik svarbiausias detales.
 4. Motyvacinis laiškas turi papildyti CV. Naudokite tuos pačius raktinius žodžius.
 5. Naudokite skaičius ir procentus. Tai paryškins Jūsų vertę.

Tai nereiškia, kad negalite naudoti motyvacinio laiško šablono, go ahead. Nėra būtina viską formatuoti patiems.

Prieš kreipinį, būtinai įrašykite motyvacinio laiško pavadinimą (savo vardą, pavardę ir poziciją).

Įtraukite skyriaus vadovo ar atsakingo už samdymą žmogaus vardą. Juos galite rasti įmonės LinkedIn paskyroje ar jos svetainėje. Jei negalite rasti nieko konkretaus, vis tiek savo kreipinį sukonkretinkite, pvz.: IT projektų vadovui ar klientų aptarnavimo skyriaus vadovui. Pradėkite kreipinį su Gerb.

kaip rasyti motyvacini laiska

Nereikia pradėti savo vardu — Jis jau yra pavadinime. Paminėkite:

 1. Darbą, į kurį pretenduojate
 2. Pabrėžkite susijaudinimą siūloma pozicija
 3. Kodėl norite aplikuoti?
 4. Aistrą atliekamam darbui
 5. Kaip išgirdote apie poziciją?
 6. Ankstesnius laimėjimus

Labai dažna problema, į kurią patenka daug darbo ieškančių asmenų, yra naudoti motyvacinį laišką, kad atrajotų tai, kas jau yra jų gyvenimo aprašyme. Negalima tiesiog pakartoti savęs: „Aš buvau atsakingas už buvusių klientų pritraukimą.“ Vietoj to išplėskite tuos punktus, kad susidarytumėte išsamesnį savo patirties ir pasiekimų vaizdą ir parodykite, kodėl Jūs puikiai tinkate tam tikram darbui.

Pavyzdžiui: „Analizuodamas ankstesnes klientų apklausas, NPS, KPI, taip pat tiesiog pasiimdamas telefoną, aš sugebėjau pritaikyti duomenis bei žmogiškuosius faktorius, kad vėl sudominčiau buvusius klientus. “

Turite problemų sugalvoti, kaip tai padaryti? Pabandykite užduoti sau šiuos klausimus:

 • Kokio požiūrio vedini sprendėte problemas pareigose, kurias minėjote savo gyvenimo aprašyme?
 • Kokias detales galėtumėte įtraukti, jei pasakotumėte kažkam (labai trumpą!) istoriją apie tai, kaip jūs įvykdėte kokį nors tikslą?
 • Kaip jūsų asmenybė, motyvacija ar darbo etika padėjo jums ypač gerai atlikti užduotį?
 • Nepamirškite paminėti skaičių, įgūdžių. Parodykite kompanijai, kaip jūs padėsite jiems pasiekti tikslus. Šia pastraipa turite parduoti save darbdaviui.
 • Kai žinote, kad turite galimybių atlikti darbą, bet jūsų ankstesnė patirtis paprasčiausiai neparodo, kad jūs esate tobulas asmuo, užimti tas pareigas, verčiau susikoncentruokite į savo įgūdžius.

Nežinote, kokius įgūdžius ir patirtį turėtumėte apibūdinti? Paprastai svarbiausi reikalavimai nurodomi pareigybės aprašyme ir yra minimi kelis kartus. Būtinai aprašykite, kaip galite įgyvendinti tuos pagrindinius prioritetus.

Kitas triukas: įmeskite darbo aprašymo tekstą į žodžių debesies įrankį, pvz., „WordClouds“, ir pažiūrėkite, kas išsiskiria.

Kai neatitinkate visų darbo reikalavimų, kyla pagunda naudoti tokias eilutes: „Nepaisant mano ribotos vadovo patirties…“ arba „Nors aš galbūt neturiu tiesioginės rinkodaros patirties…“ Bet kodėl atsiprašote? Užuot atkreipę dėmesį į savo silpnybes, pabrėžkite savo stipriąsias puses ir bendrus įgūdžius.

Štai kaip tai gali atrodyti: „Džiaugiuosi galėdamas pritaikyti savo patirtį [ką jau darėte praeityje] tokioje pozicijoje, kuri yra daugiau [ką tikitės padaryti toliau]“.

Paskutine pastraipa turėtumėte stipriai užbaigti motyvacinį laišką ir išreikšti norą dalyvauti darbo pokalbyje. Pasistenkite ją išlaikyti trumpą ir aiškią. Priminkite tik pačius svarbiausius punktus iš pirmos laiško dalies.

Užbaikite motyvacinį laišką su paprastu Ačiū ar Pagarbiai ir pasirašykite.

Ar reikia parašu pasirašyti motyvacinį laišką?

Jūs neprivalote pasirašyti motyvacinio laiško, jei rašote jį elektroniniu būdu. Tiesiog nepamirškite paminėti savo kontaktinių duomenų.

Ar reikia rašyti motyvacinį laišką?

Tai nėra privaloma, tačiau yra labai rekomenduojama. Motyvaciniame laiške galite daugiau ir geriau aprašyti savo darbo patirtį ir pagerinti šansus patekti į darbo interviu.

Ar į motyvacinį laišką galima kelti savo nuotrauką?

Tai nėra būtina, ypač jei nautrauką jau įkėlėte į savo gyvenimo aprašymą. Daugiau skaitykite nuotrauka CV.

Ar motyvacinį laišką rašyti ranka ar kompiuteriu?

Išskyrus atvejus, kai jūsų specialiai paprašoma pateikti ranka rašytą motyvacinį laišką, jis turėtų būti rašomas kompiuteriu.

Ar motyvacinį laišką naudoti kaip prisegtuką?

Kai siųsite savo gyvenimo aprašymą kaip el. laiško priedą, motyvacinio laiško tekstą turėtumėte įrašyti elektroniniame laiške. Pirmasis įspūdis potencialiam darbdaviui yra sudaromas tada, kai jie atidaro gautą el. laišką. Daugiau: kaip siųsti CV ir motyvacinį laišką?

Į ką kreiptis motyvaciniame laiške?

Vardu ir pavarde kreipkitės į už personalo atrankas atsakingą asmenį. Jei nežinote į ką kreiptis, kreipkitės įrašydami poziciją, pavyzdžiui: IT projektų vadovui.

Ką paminėti motyvaciniame laiške?

Paminėkite savo kontaktinius duomenis, išreiškite susidomėjimą kompanija ir apibūdinkite, kodėl jūs tobulai tinkate tam tikrai pozicijai.

Kokia forma siųsti motyvacinį laišką?

Įrašykite motyvacinį laišką į elektroninį laišką arba pridėkite pdf forma.

Kaip užbaigti motyvacinį laišką?

Galiti užbaigti taip: „Iš anksto dėkoju“, „Ačiū už paskirtą laiką“ arba tiesiog „Ačiū.“