Pradžia » Karjeros patarimai » CV rašymo patarimai » Kas yra ATS?

Kas yra ATS?

ATS baltomis raidėmis rausvame fone

Applicant Tracking System (ATS) yra programinė įranga, leidžianti elektroniniu būdu tvarkyti įdarbinimo poreikius. Dažniausiai ATS automatiškai filtruoja darbo paraiškas, remiantis nurodytais kriterijais, tokiais kaip: raktiniai žodžiai, įgūdžiai, buvę darbdaviai, patirtis ir išsilavinimas. ATS daugelį paskatino pritaikyti CV optimizavimo metodus, panašius į tuos, kurie naudojami optimizuojant paieškas (SEO).

Principas

Pagrindinė ATS funkcija yra sukurti duomenų bazę įmonės įdarbinimo pasiūlymams. ATS yra sukurta siekiant padėti tvarkyti gyvenimo aprašymus ir informaciją apie būsimą darbuotoją. Duomenys yra renkami iš vidinių paraiškų, esančių bendrovės tinklalapyje, arba yra gaunami iš žmonių darbo skelbimų portaluose. Daugelis darbo portalų (linkedin.com, monster.com, „HotJobs“, „CareerBuilder“, „indeed.com“) bendradarbiauja su ATS programinės įrangos tiekėjais, kad palengvintų gyvenimo aprašymų analizę ir duomenų perkėlimą iš vienos sistemos į kitą.

Naujesnės ATS (next-generation) yra platformos, kaip paslauga, kur pagrindinėje programinės įrangos dalyje įmanoma įdarbinimo technologijų integracija. Ši ATS leidžia skelbti darbus ten, kur yra kandidatas, o ne tik darbo paieškos portaluose. Tai vadinama omnichannel talent acquisition. Paskutiniai patobulinimai ATS srityje apima dirbtinio intelekto (AI) įrankių naudojimą ir natūralios kalbos apdorojimą. Tai palengvina intelektualios semantinės paieškos galimybės, siūlomos per virtualias duomenų platformas.

Atsiradus ATS, ieškantys darbo dažnai naudoja optimizavimo metodus ir internetines priemones, kad padidintų savo galimybes patekti į darbo pokalbį.

ATS nauda

ATS funkcijos neapsiriboja duomenų rinkimu; ATS įdarbinimo procese apima galimybę automatizuoti visą įdarbinimo eigą.

Kadangi įdarbinimo programinės įrangos duomenys dažniausiai yra asmeniniai duomenys, jie yra griežtai kontroliuojami duomenų apsaugos teisės aktų.

Kaip optimizuoti CV?