Pradžia » Karjeros patarimai » CV rašymo patarimai » Nuotrauka CV. Kokia ji turi būti? Reikalavimai

Nuotrauka CV. Kokia ji turi būti? Reikalavimai

Įgūdžiai CV 2020

CV nuotrauka ir jos tinkamas pasirinkimas yra yptaingai svarbi jūsų CV savybė. Tai pirmiausia atkreipia darbdavių dėmesį ir jūs tikrai norite, kad jų pirmoji mintis būtų: „atrodo, kad šis žmogus tinka mūsų įmonei“, o ne: „ar jis juokauja?“

CV nuotrauka
CV nuotrauka pagal reikalavimus

Toliau pateikiami keli naudingi patarimai (galima sakyti reikalavimai), kaip pasidaryti tobulą CV nuotrauką:

  • Nuotraukos rėmelis. Jūs nuotraukoje turėtumėte būti nuo juosmens į viršų. Visi kūno kadrai nebūtini ir užpildo vertingą vietą jūsų CV, geriau panaudojamą ją jūsų kvalifikacijai išvardyti!
  • Apsirenkite profesionaliai. Tai reiškia, kad nereikia jokių drabužių be petnešėlių, jokių marškinėlių (ypač su netinkama žinute ar šūkiais), skrybėlių ir daug papuošalų. Tinkama taisyklė – švarūs marškiniai su švarku ar be jo.
  • Plaukai ir makiažas turi būti neutralūs. Niekas neprašo jūsų perdažyti mėlynų plaukų rudai – jūs būkite savimi! – bet galbūt jūs galite to neperdėti, kad tai neužgoštų jūsų nuostabios šypsenos! Makiažas taip pat turėtų būti „aš einu į darbą“, o ne „šeštadienio vakaras su draugais“.
  • Veido išraiškos ir rankų gestai turi būti neutralūs. Tai reiškia, kad nereikia perdėtai išpūsti akis, nereikia susiaurinti akių, taip apt geriau apsieiti be „peace“ ženklų. Žiūrėdami į fotoaparatą įsivaizduokite, kad einate į svajonių darbo pokalbį. Kaip jūs nusišypsotumėte? Imkite tokią nuotrauką.
  • Venkite rekvizitų. Pagalvokite apie vyrą ant triračio ir venkite rekvizitų. Tai taip pat taikoma alkoholiniams gėrimams ar cigaretėms (taip, mes tai matėme). Pakanka tiesiog žavaus veido priešais baltą foną.
  • Pagalvokite apie „paso nuotrauką“, o ne „Facebook“ asmenukę. Pakreipkite fotoaparatą taip, kad jis būtų tiesiai priešais, ir nukreipkite žvilgsnį vienu laipsniu virš fotoaparato objektyvo. Nenaudokite savo CV nuotraukų, kurias galitėtumėte įkelti į „Instagram“: turbūt jums labai patinka „Sepia“ filtras, tačiau tokia nuotrauka CV tik privers susigužti pečiais.
  • Pasikvieskite pagalbos. Gali būti naudinga paprašyti, kad kažkas jus nufotografuotų.

Ir štai, jūsų CV nuotrauka paruošta! Sekdami tik šias septynias gaires, jūs padarysite nepriekaištingą CV nuotrauką, kuri visais tinkamais būdais patrauktų jūsų auditorijos dėmesį.

Jei ieškote programos, kurioje lengvai ir tinkamai galėtumėte apkarpyti savo nuotrauką, eikite čia.

Norėdami tęsti darbo paiešką, rekomenduojame perskaityti mūsų straipsnius su darbo paieškos patarimais.