Pradžia » Karjeros patarimai » Kaip pasiruošti darbo pokalbiui 2023 metais?

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui 2023 metais?

Dabar, kai esate pakviesti į interviu, yra tam tikrų dalykų, kuriuos reikėtų padaryti iš anksto, kad tinkamai pasiruoštumėte darbo pokalbiui. Šiame straipsnyje bus pateikti praktiniai patarimai, kaip pasiruošti darbo pokalbiui. Atminkite, kad niekada neturėsite antros progos sudaryti pirmą įspūdį, todėl padarykite viską, kad iš anksto visapusiškai pasiruoštumėte darbo interviu.

Geriau žiūrėti negu skaityti? Štai video.

Tai, ką dėvite pokalbio metu, yra be galo svarbi pasiruošimo darbo pokalbiui dalis. Pasirinkę aprangą įsitikinkite, kad ji yra švari ir išlyginta, kad turite reikiamus aksesuarus bei batus, kurie dera. Nepakenks, jei išbandysite aprangą iš anksto, tiesiog įsitikinkite, kad viskas tinka ir ar atrodote puikiai. Tada atidėkite aprangą pokalbio dienai. Dabar, kai jau pasiruošėte drabužius, galite susikoncentruoti į likusius dalykus.

Visada turėtumėte pasveikinti savo pašnekovą su draugiška šypsena ir tvirtu rankos paspaudimu. Jei tai padarysite teisingai, perduosite teigiamą energiją ir padidinsite tikimybę, kad pokalbis seksis gerai. Tai yra mažas ir paprastas žingsnis, kurį visada turėtumėte atlikti pasiruošdami pokalbiui.

Bet kokia darbo patirtis ar įgūdžiai, kuriuos išvardijote savo gyvenimo aprašyme, yra tai apie ką kalbėsite darbo pokalbio metu. Jūsų gyvenimo aprašymas – viskas, ką turi pašnekovas, kad galėtų geriau jus pažinti ir suprasti. Jie gali iš CV išsirinkti tam tikrus dalykus ir paprašyti jūsų juos paaiškinti. Galbūt esate į savo gyvenimo aprašymą įtraukęs labai labai seną darbą, kuris buvo prieš daugelį metų. Pašnekovas gali paprašyti jūsų paaiškinti, ką jūs to darbo metu nuveikėte. Jūs esate 100% atsakingas už tokių klausimų atsakymus. Tai yra dar vienas žingsnis, kurio visiškai nenorėsite praleisti ruošdamiesi darbo pokalbiui.

Perskaitykite mūsų gidą, kaip prašyti tobulą CV?

Profesionalaus CV rašymo paslauga.

Jūs visada turėtumėte sugebėti atsakyti į klausimus: „Papasakok man apie save“ ir „Kodėl, jūsų manymu, jūs esate tinkamas šiam darbui?“ Darbdavys visko nežino, todėl jūs turite mokėti save „parduoti.“

Neverta iškalti savo atsakymų atmintinai, bet aiškiai suvokite, kaip ketinate į juos atsakyti. Jūs norite, kad jūsų atsakymai skambėtų protingai ir natūraliai. Būkite atviri ir kitiems klausimams bei tvirtai žinokite, ką būtent jūs galite pasiūlyti tam tikrai įmonei.

Užsirašykite visus klausimus, kad galėtumėte juos užduoti pokalbio metu. Jei yra kokių nors darbo reikalavimų, dėl kurių nesate užtikrinti, pokalbio metu apie juos paklauskite. Visada atrodo gražiau, kai einate į interviu su protingais klausimais. Tai rodo, kad įdėjote pastangų ruošdamiesi pokalbiui. Tačiau niekada neužduokite klausimų, vien tik tam, kad kažko paklaustumėte. Pašnekovas tai permatys. Jūsų klausimai turėtų būti nuoširdūs ir aktualūs.

Išsiaiškinę, kaip pasiruošti darbo pokalbiui, skirkite pakankamai laiko nuvykti iki interviu ir numatykite galimas eismo spūstis. Gerai atvykti 10 minučių anksčiau, bet ne daugiau. Priešingu atveju pašnekovas gali būti jums nepasiruošęs. Susisekite ir praneškite pašnekovui, jei tik pasiklystumėte ar pavėluotumėte.

Sekite šiuos patarimus ir jūs sėkmingai pasiruošite darbo pokalbiui. Pašnekovai gali lengvai atpažinti, ar kandidatas pasiruošė darbo interviu, ar ne, ir jie įvertins, jei jūs tai padarėte.

Daugiau informacijos, kaip pasiruošti darbo pokalbiui: karjera.lt, personaloprojektai.lt.