Pradžia » Karjeros patarimai » CV rašymo patarimai » Kaip rašyti CV be patirties? + CV pavyzdys

Kaip rašyti CV be patirties? + CV pavyzdys

Kaip optimizuoti CV

Užburtas ratas: reikia patirties, kad gautum darbą, bet reikia darbo, kad gautum patirties. Bet kuriuo atveju jums reikia gyvenimo aprašymo, ir nereikia panikuoti. Tai, kad neturite tradicinių darbo įgūdžių ar patirties, dar nereiškia, kad negalėsite įtikinamai parašyti savo CV. Kaip rašyti CV be patirties? Na, mes jums pasakysime ir netgi pateiksime CV pavyzdį.

Prieš pradėdami gilintis į CV rašymą be patirties, praverstų, kad susipažintumėte su įprastu, kaip rašyti CV gidu. Na, o dabar galime pradėti.

CV pavyzdys be patirties LT.
CV pavyzdys be patirties

Teiginiai, kuriuose tiksliai nurodote, kokius karjeros tikslus norite pasiekti, išėjo iš mados. Šiais laikais geriau sutelkti dėmesį į tai, ką galite pasiūlyti darbdaviui, o ne į tai, ką darbdavys gali padaryti jums. CV santrauka, kita vertus, puslapio virsšuje sakiniu ar dviem apibendrina, kas esate, ir tai sudaro pirmąjį įspūdį, kuris turėtų paskatinti darbdavį skaityti toliau.

Kaip rašyti CV santrauką?

Šiandien naudojami keli dominuojantys CV formatai: chronologinis, funkcinis ir hibridinis, kuris yra šių dviejų derinys. Chronologiniame gyvenimo aprašymo variante kandidato darbo patirtis aprašyta atvirkštine chronologine tvarka. Funkcinis gyvenimo aprašymo formatas sutelktas į kandidato įgūdžių ir pasiekimų, o ne darbo patirties išryškinimą. Nors funkcinis CV formatas gali būti patrauklus variantas ieškantiems darbo, turintiems mažai patirties, dauguma darbdavių renkasi chronologinį ar mišrų CV formatą. Nepriklausomai nuo to, kokią formą nuspręsite naudoti, įsitikinkite, kad ji išlieka vienoda visame dokumente.

Redaguodami savo gyvenimo aprašymą įsitikinkite, kad nėra skyrybos, gramatinių, rašybos ar kitų klaidų, dėl kurių jūsų gyvenimo aprašymas atrodys neprofesionalus. Tada paprašykite, kad draugas ar šeimos narys perskaitytų jį dar kartą, kad užfiksuotumėte klaidas, kurias galbūt praleidote – jūs negalite sau leisti padaryti nė vienos rašybos klaidos. Be to, būtinai pakeiskite kalbą taip, kad naudotote veiksmažodžius.

CV šablonai

Sudarykite absoliučiai visų savo pasiekimų ir nuveiktų veiklų sąrašą. Iš šio sąrašo išsirinkite, ką iš tikrųjų įtraukti į savo gyvenimo aprašymą. Skirtingi dalykai gali būti svarbūs skirtingiems darbams, todėl išsaugokite šį sąrašą, kad galėtumėte įtraukti vis skirtingus dalykus prieš išsiunčiant CV.

Vietoj darbo patirties geriau savo dėmesį į išsilavinimą ir įgūdžius, kuriuos įgijote per savo gyvenimą. Ką galite padaryti gerai darbe, į kurį aplikuojate? Kuo jūs būsite naudingi darbovietei? Ką nuveikėte mokykloje ir ko išmokote, kas paruošė jus šioms pareigoms? Paprastai tai yra šiek tiek lengviau, jei esate baigęs universitetą, turintis specializuotą išsilavinimą, tačiau net ir vidurinės mokyklos absolventas gali kalbėti apie savo pasirenkamuosius dalykus, kodėl juos pasirinko ir ko iš jų išmoko.

Apmokamos ir neapmokamos stažuotės ar praktikos yra vienas geriausių ginklų, kurį turite prieš „reikalaujamą patirtį“. Jos ne tik suteikia realios darbo patirties, bet ir galimybę užmegzti ryšius. Rašydami CV į darbą be patirties, būtinai nurodykite visas baigtas praktikas. Jei tokių dar neturėjote, apsvarstykite jas išbandyti.

Apklausose dauguma darbdavių teigia, kad kartu su darbo patirtimi atsižvelgia ir į savanorystės patirtį. Taigi bet koks savanoriškas darbas, išryškinantis jūsų talentus ar išmokęs naujo įgūdžio, turėtų būti įtrauktas į CV. Įtraukite hobius ir pomėgius tik tuo atveju, jei jie yra svarbūs jūsų pozicijai ir yra suteikę jums įgūdžių, kurie būtų naudingi atliekant tam tikras pareigas.

Nors yra daugybė elementų, kuriuos turėtumėte apsvarstyti, ar įtraukti į savo gyvenimo aprašymą, yra keletas dalykų, kurių gyvenimo aprašyme turėtumėte vengti, nes jie eikvoja vietą, nepasako darbdaviui nieko svarbaus ar gali sugadinti jūsų asmeninį įvaidį. Vengite rekomendacijų, nuotraukų, bereikalingų pavyzdžių. Nepridėkite šios informacijos į savo gyvenimo aprašymą, nebent darbdavys paprašytų. Be to, įsitikinkite, kad nenaudojate neprofesionalaus el. pašto adreso. „joniux2017@email.com“ galėjo skambėti puikiai, kai buvote jaunesni, tačiau tai nėra tinkamas paštas komunikuoti su darbdaviais. Nesunku sukurti nemokamą, profesionaliai atrodantį el. pašto adresą darbo paieškai tokiose platformose kaip „Gmail“ ir kt.

Ko dar reikėtų vengti savo CV?

Daugelis darbdavių naudojasi tam tikra aplikantų sekimo sistemos (ATS) forma, kad nuskaitytų ir surūšiuotų gaunamus CV. Tai gali atrodyti nesąžininga, tačiau tokia yra šių dienų darbo rinkos realybė. Norėdami su tuo susidoroti, sugalvokite ir į savo gyvenimo aprašymą įtraukite raktinius žodžius. Geriausia vieta rasti šiuos raktinius žodžius yra pačiame darbo skelbime. Vienas įspėjimas: nenaudokite bereikšmių, erzinančių žodžių, tokių kaip „atsakingas“, „komandiškas“ ir „kruopštus“. Deja, kartais šie raktiniai žodžiai yra vieninteliai raktiniai žodžiai, išvardyti skelbime. Tokiu atveju turėsite juos į kontrabandiškai įtraukti kartu su savo pasiekimais ir įgūdžiais. Rekomenduojame naudotis Wozber ATS patikrinimo įrankiu

Net jei to nereikia, paprastai verta išsiųsti trumpą motyvacinį laišką kartu su savo gyvenimo aprašymu. Motyvaciniuose laiškuose išryškėja jūsų asmenybė, ir jūs turite tai išnaudoti. Išskirtinis motyvacinis laiškas gali įtikinti darbdavį pakviesti jus į pokalbį, net jei pats jūsų gyvenimo aprašymas neturi visų kriterijų, kuriuos jie norėtų pamatyti.

Motyvacinio laiško pavyzdžiai ir šablonai

Kaip parašyti tobulą motyvacinį laišką?

Ko darbdaviai tikis iš motyvacinio laiško?

Motyvacinio laiško rašymo paslauga

Paskutinis ir svarbiausias dalykas, kurį reikia atsiminti kuriant gerą gyvenimo aprašymą, yra jo pritaikyas kiekvienam darbui, į kurį pretenduojate. Skirtinguose darbo skelbimuose bus skirtingi raktiniai žodžiai, išvardytos skirtingos darbo pareigos ir pan. Geriausia strategija, kad jūsų CV būtų pastebėtas – atkreipti dėmesį į kiekvieno darbdavio poreikius ir darbo reikalavimus.

Galiausiai nėra stebuklingos formulės, kaip parašyti darbą užtikrinantį gyvenimo aprašymą – vienintelis tobulas gyvenimo aprašymas yra tas, kuris suteikia jums darbą. Būkite pasirengę patikslinti ir atnaujinti savo CV, net kai jūs turite gerą darbą. Naudokite mišrų gyvenimo aprašymo formatą ir sutelkite dėmesį į savo įgūdžius bei išsilavinimą, kai neturite jokios darbo patirties. Anksčiau ar vėliau jūs nugvelbsite tą darbą ir įgysite tą labai trokštamą ir išsvajotą patirtį!