Pradžia » Karjeros patarimai » Kaip rasti darbą?

Kaip rasti darbą?

Buvo laikas, kai žmonės įsidarbino iš karto po mokyklos ir dirbo tol, kol išėjo į pensiją. Tos dienos praėjo. Šiandien žmonės turi būti miklūs ieškodami naujų darbo galimybių, geriausia, kol jie nėra priversti to daryti. Štai keletas naujų strategijų, kaip rasti darbą.

Daugelis geriausių darbų niekada nėra skelbiami. Juos užpildo kandidatai, kurie apie juos sužino iš lūpų į lūpas iš draugų, buvusių kolegų ir buvusių viršininkų.

Galite jungtis į profesines asociacijas, dalyvauti renginiuose, skirtuose savo mokyklos absolventams, susisiekti su jūsų srityje dirbančiais specialistais ir pasinaudoti kiekviena proga susitikti asmeniškai ar internetu su kitais savo srities atstovais.

Įvairios internetinės svetainės, tokios kaip „LinkedIn“, leidžia išplėsti savo tinklą įtraukiant draugų draugus. Kuo didesnis jūsų tinklas, tuo didesnė tikimybė, kad sužinosite apie naujas galimybes.

Kai kurie darbdaviai skatina savo darbuotojus nukreipti sėkmingą kandidatą į įmonę. Tai visiems naudinga situacija. Jūs gaunate naują darbą, o jūsų kontaktas gauna ieškovo mokestį už aukščiausio lygio darbuotojo pritraukimą.

Tai nutinka palyginti retai, tačiau niekas netrukdo prašyti gero draugo, dirbančio jūsų srityje, pranešti apie bet kokias atsilaisvinusias galimybes. Kiekviename darbe sukurti darbo santykiai ateityje gali atverti kitas duris.

Naudokitės darbo paieškos svetainėmis, kuriose skelbiami darbo pasiūlymai, pvz., „Linkedin.com“, „CVOnline.lt“. Daugelis kitų duomenų bazių specializuojasi laisvai samdomų darbų srityje, įskaitant „Fiverr“ ir „Upwork“.

Darbo mugės dažnai yra skirtos konkrečioms pramonės šakoms, nors kai kurios darbo ar įdarbinimo mugės yra labiau apibendrintos. Reklaminėje medžiagoje bus sąrašas organizacijų, kurioms dalyvaus tam tikroje darbo mugėje.

Ištirkite visas jus dominančias įmones, atsineškite gyvenimo aprašymų ir vizitinių kortelių partiją ir pasiruoškite parduoti save patys. Vertinkite bet kokius pokalbius su įdarbintojais kaip mini interviu, kuris gali išskirti jus iš kitų pretendentų. Kai kurios organizacijos netgi gali pasiūlyti interviu vietoje kandidatams, kurie atitinka jų reikalavimus.

Jei jau turite omenyje savo svajonių darbdavį, eikite tiesiai į įmonės svetainės karjeros skyrių. Jei pastebėsite naujas jo svetainėje, yra tikimybė, kad rasite kaip tik tą galimybę, kurios laukėte.

Sukurkite sąrašą darbdavių, pas kuriuos norėtumėte dirbti, ir dažnai lankykitės jų interneto svetainėse. Jei tikrai esate pasiryžęs dirbti konkrečioje įmonėje, gali prireikti šiek tiek laiko, kol rasite tik jūsų įgūdžius atitinkančią galimybę. Bet jei turite laiko, tai gali būti optimalus būdas rasti svajonių darbą.

Jei nematote visų jus dominančios įmonės darbo skelbimų, galite tiesiog susisiekti. Skambinkite telefonu arba rašykite el. paštu. Paklauskite apie būsimas laisvas darbo vietas ir pridėkite savo gyvenimo aprašymo kopiją.

Daugelis organizacijų samdo per įdarbinimo agentūras, kad supaprastintų įdarbinimo procesą. Pagrindiniai įdarbintojai aktyviai ieško kandidatų tam, kad užpildytų konkrečias laisvas vietas.

Mokėjimas atliekamas pagal komisinius. Įsitikinkite, kad iš anksto žinote, ar mokate jūs, ar įmonė.

Atminkite, kad daugelyje aukštųjų mokyklų ir kolegijų yra įdarbinimo paslaugos, kurios gali padėti naujiems absolventams tobulinti savo gyvenimo aprašymą ir padėti dabartiniams studentams ir absolventams ieškoti darbo.

Laikinas darbas ir trumpalaikės praktikos dažnai lemia nuolatines pareigas. Tai puikus būdas įkišti koją į duris arba bent jau suteikti naudingų verslo kontaktų, kuriais galėtumėte pasinaudoti ateityje.

Stažuotės yra puikus pasirinkimas studentams, kurie tik baigia studijas.

Jei dar tik pradedate ir galite tai sau leisti, savanorystė gali būti puikus būdas užmegzti vertingus kontaktus.

Tai tiek! Dabar turite aštuones strategijas, kaip rasti darbą. Pasinaudokite jomis dar šiandien!