Pradžia » Psichologija » Kas yra šeima?

Kas yra šeima?

„Šeima“ yra vienas žodis, turintis daug skirtingų reikšmių. Žmonės turi daug būdų apibrėžti šeimą ir tai, ką jiems reiškia būti šeimos dalimi. Šeimos skiriasi ekonominiu, kultūriniu, socialiniu ir daugeliu kitų aspektų, tačiau kiekviena šeima turi bendrą bruožą tai, kad žmonės, kurie ją vadina šeima, aiškiai parodo, kad tie žmonės yra kažkokiu būdu svarbūs asmeniui, vadinančiam savo šeima .

Šeimos apibrėžimas

Žodynas šeimą apibrėžia keliais būdais. Vienas apibrėžimas yra „pagrindinė socialinė visuomenės grupė, paprastai sudaryta iš vieno ar dviejų tėvų ir jų vaikų“. Nors šis apibrėžimas yra geras atspirties taškas, yra keletas šiuolaikinių šeimos struktūrų, kurių šis apibrėžimas neįtraukia, pavyzdžiui, bevaikės poros ar kiti šeimos vieneto variantai. Kitas apibrėžimas yra „Du ar daugiau žmonių, kurie dalijasi tikslais ir vertybėmis, turi ilgalaikių įsipareigojimų vienas kitam ir paprastai gyvena tame pačiame būste“. Šis apibrėžimas apima didžiąją dalį šiuolaikinių šeimos vienetų; šiame straipsnyje bus naudojamas antrasis apibrėžimas.

Kas sukuria šeimą?

Tradicinę šeimą sudaro tėvas, motina ir vaikai. Tai šeima, rodoma televizijoje kaip standartinė šeima. Tačiau XXI amžius demonstruoja įvairius šeimos vienetus, kai kurie labai skiriasi nuo 1950-ųjų standarto. Kai kurios šeimos nusprendžia neturėti vaikų arba negali susilaukti vaikų dėl kokio nors medicininio ar emocinio barjero. Idėja, kad tėvai ir vaikai sukuria šeimą, yra pagrindinis apibrėžimas; tačiau norint tiksliai pripažinti kitas šeimos struktūras, reikia platesnio apibrėžimo. Be universalesnio šeimos apibrėžimo, taip pat yra daugybė žmonių, kurie draugų grupę laiko šeima, ir suaugusiųjų, kurie laiko naminius gyvūnus – nuo auksinių žuvelių iki arklių – apibrėžiančiais šeimos vieneto narius.

Draugai kaip šeima

Daugelis žmonių mano, kad draugai yra tokie pat artimi ar net artimesni nei išplėstinė (ar artimiausia) šeima. Žmonės, netekę artimų šeimos narių, gali sukurti panašių pomėgių ir tikslų turinčių draugų šeimos vienetą, kad jie taptų trūkstamos šeimos struktūros pakaitalais ar patobulinimais. Šis šeimos vienetas, nors ir netradicinis, gali būti toks pat artimas, jei ne artimesnis, nei tradicinė struktūra. Draugus parenka asmuo; kartais šie žmonės gali būti ypatingesni ar svarbesni nei šeima, su kuria žmogus gimė. Be to, kai kurie žmonės, palaikantys palankias šeimas, taip pat turi platų draugų tinklą, kurie, jų manymu, yra antra šeima arba kaip papildymas jų kraujui ar teisėtiems giminaičiams.

Gyvūnai kaip šeima

Augintiniai taip pat gali tapti šeimos vieneto nariais. Augintiniai prideda atsakomybės už šeimą elementą, ypač už vaikus. Poroms, kurios negali susilaukti vaikų arba nusprendžia jų neturėti, augintiniai gali būti pakaitalas ir būti mylimi taip pat brangiai kaip vaikai. Naminius gyvūnus, tokius kaip šunys ir katės, kaip papildomi šeimos nariai prižiūri daugelis žmonių ir jie gedi taip pat, kai jie miršta.

Iš naujo apibrėžti šeimą

Užuot paprasčiausiai apibrėžęs šeimą pagal žodyno apibrėžimą, kiekvienas asmuo turėtų stengtis apibrėžti šeimą pagal savo standartus, praturtindamas žodyno apibrėžimą. Per savo gyvenimą galite turėti kelias šeimas, net kelias šeimas vienu metu. Nepriklausomai nuo to, kaip nuspręsite apibrėžti savo šeimos vienetą, nesvarbu, ar jis yra tradicinis, ar unikalus, jūsų apibrėžimas yra jums tinkantis šeimos vienetas. Nesvarbu, ar tai yra kraujo giminaičiai, draugai ar naminiai gyvūnai, ar jų derinys, jūsų šeima gali jums pasiūlyti palaikymą, kurio reikia norint klestėti.