Pradžia » Psichologija » Kas yra lojalumas?

Kas yra lojalumas?

Lojalumas yra žodis, kuris dažnai turi mažai svorio. Kai „googlinate“ žodį lojalus, apibrėžimas yra „tvirtos ir nuolatinės paramos ar ištikimybės asmeniui ar institucijai suteikimas arba rodymas“. Komerciniu požiūriu mes kalbame apie lojalius klientus, žmones, kurie reguliariai perka iš verslo, ir yra daugybė priemonių tai skatinti (atlygio taškai, lojalumo programos, 10-oji nemokama kava ir kt.)

Kai žiūrime į lojalumą versle, paprastai žiūrime į darbuotojus ir į tai, kiek jie atsidavę darbdaviui (kaip apibrėžta). Mes dažnai neaptariame atvirkštinio tų santykių, t.y. organizacijos lojalumas tam asmeniui. Ir galbūt turėtume.

Aristotelis sugalvojo frazę „Visuma yra didesnė už jos dalių sumą“. Mes esame stipresni kartu, įtraukdami stipriųjų pusių, personažų ir idėjų rinkinį, o kiekvienas iš jų yra toks pat vertingas, kaip jų indėlis į tai, kaip mes pasirodome pasaulyje.

Lojalumas – tai ne tik daugiau pinigų mokėjimas, garsesnio balso suteikimas ar paaukštinimas. Ištikimybė iš tikrųjų yra svarbiausia darbdavių interesams ir užtikrinama, kad santykiai būtų abipusiai. Suprasti, kas kam svarbu, kaip jie nori būti valdomi, gerbti, kad pasirinko dirbti su jumis ir gali tai pakeisti bet kuriuo metu – tai yra lojalumas. Ar jūsų verslas apdovanoja savo darbuotojų lojalumą?

Mes galime pelnyti kieno nors lojalumą tik savo veiksmais – jie tikrai kalba garsiau nei žodžiai.