Pradžia » Uncategorized » Boso diena

Boso diena

Spalio 16-oji yra tarptautinė boso diena – proga pasidžiaugti žmonėmis, kurie duoda darbo! „Bosas“ buvo naudojamas kaip žargonas tam, kad apibūdintų ką nors šaunaus ar puikaus, taigi, jei esate palaiminti puikiu viršininku, galite jį vadnti bosu.

Boso diena švenčiama kasmet spalio 16 d., nors kai kurie nusprendžia ją švesti artimiausią darbo dieną, jei spalio 16 d. patenka į savaitgalį.

1958 m. Patricia Bays Haroski užregistravo Nacionalines Boso dieną kaip atostogas JAV prekybos rūmuose savo tėvo, kuris taip pat buvo jos darbdavys, garbei. Ji sukūrė atostogas, siekdama pagerinti vadovų ir jų darbuotojų biuro santykius, taip pat atkreipti dėmesį į visą sunku boso įdėtą darbą. Ji jautėsi taip, lyg jaunesni darbuotojai nepakankamai įvertintų savo viršininkus, ir iš pirmų lūpų žinodama, ką išgyveno jos tėvas, kad įmonė veiktų sklandžiai, ėmėsi keisti šį požiūrį. Tačiau tik Ilinojaus gubernatorius Otto Kerneris palaikė Haroski registraciją po ketverių metų, kada diena oficialiai tapo nacionaline švente.

1800-ieji
Amerikiečiai pradeda sakyti žodį bosas (paimtas iš olandiško žodžio „baas“) darbo vietose, kad išvengtų žodžio „šeimininkas“ (master).

1958 m
Patricia Bays Haroski užregistruoja Nacionalinę viršininko dieną JAV prekybos rūmuose savo tėvo, kurio gimtadienis yra spalio 16 d., Garbei.

1962 m
Nacionalinė viršininko diena oficialiai tampa švente gubernatoriaus Otto Kernerio pagalbos dėka.

1979 m
„Hallmark“ pradeda pardavinėti Nacionalinės viršininko dienos atvirutes.

Pagrindinė Boso dienos tradicija yra tai, kad jei turite puikų bosą, raskite būdą, kaip tai paminėti.

Prisdėkite, kad diena bosui būtų puiki
Kodėl nepasirašius mielo sveikinimo atviruko nuo jūsų ir visų kolegų? Arba užsukite nusipirkti smagios dovanos ar ko nors, ko jiems reikėjo. Turite sunkiai patenkinamą viršininką? Apsvarstykite galimybę aukoti jų vardu vietos labdaros organizacijai.

Pasakyk jiems, ką jie jums reiškia
Nusiųskite viršininkui nuoširdų laišką, kuriame pasakykite, kaip vertinate juos.

Padėkite dirbti
Paklauskite jų, ką galėtumėte padaryti, kad palengvintumėte jų darbą. Atsakymas gali būti toks paprastas, kaip laiku pasirodyti ar įsitikinti, kad spausdintuvo popierius vėl papildytas, tačiau tai taip pat gali būti galimybė augti kaip profesionalui ir atsižvelgti į dienos ataskaitą ar ketvirčio tikslą. Bet kokiu atveju, neabejotinai bus įvertinta noras padaryti daugiau.

Jie davė mums savo darbus
Jie mus samdo, moka ir palaiko mūsų darbovietę. Tai yra didelė atsakomybė, bet kažkas turi tai padaryti.

Jie prisiima kaltę, kai viskas blogai
Kai prarandamas klientas, tikėtina, kad jūsų viršininkas yra tas, kuris prisiima kaltę. Viršininkai dėl mūsų klaidų krenta dažniau nei galime suvokti, ir jie supranta, kad tai yra jų pozicijos dalis. Dabar nupirkite jiems ačiū šokolado!

Jie yra mentoriai ir dar daugiau
Geriausi bosai yra puikūs charakterio teisėjai ir gali pamatyti mūsų galimybes, kartais net prieš tai. Daugeliui jų labai malonu padėti jaunesniems, mažiau patyrusiems kolegoms.Tai darydami jie gali sustiprinti jūsų karjerą. Jei radote tokį viršininką, laikykite save laimingu!

2021 m. Spalio 16 d., Šeštadienis
2022 m. Spalio 16 d., Sekmadienis
2023 m. Spalio 16 d., Pirmadienis
2024 m. Spalio 16 d., Trečiadienis
2025 m. Spalio 16 d., Ketvirtadienis

Kadangi jis yra jūsų vadovas, svarbu, kad jūsų dovana išlaikytų profesionalumą, tačiau vis tiek perteiktų žinią, kad vertinate jų sunkų darbą. Skaitykite daugiau: geriausos verslo dovanos.

Alison Green iš „US News“ kritikavo tai sakydamas: „Tradiciniame etikete aiškiai sakoma, kad bet kokia dovana darbe turėtų būti teikiama iš viršininko į darbuotoją, o ne atvirkščiai. Idėja yra ta, kad žmonės neturėtų jaustis įpareigoti pirkti dovanos tiems, kurie turi galią jų pragyvenimui, o vadovai neturėtų pasinaudoti galios dinamika tokiu būdu.”

Žmogiškųjų išteklių valdymo draugija siūlo, kad personalo vadovų įvertinimas vadovams gali būti tinkamesnis didelėse įmonėse.