Pradžia » Naujienlaiškis

Naujienlaiškis

Čia rasite visus naujienlaiškio „4 ketvirtadienio punktai“ įrašus. Jei norite užsiprenumeruoti naujienlaiškį, spauskite ant šios nuorodos.


Singapūras tampa pirmąja šalimi, kuri patvirtino laboratorijose užaugintą mėsą —
Singapūre netrukus vištienos sparneliai bus šiek tiek kitokie. Skirtingai nuo gyvulinės kilmės vištienos, išauginta vištiena auginama pridedant maistinių medžiagų mišinį į nedidelį kiekį tikrų vištienos ląstelių. Todėl vištienos mėsą galima auginti be nevalgomų dalių, pavyzdžiui, kaulų.

Nors mėsos gamyba laboratorijose yra naudinga aplinkai, kai kurie nerimauja, kad tai nėra visiškai patikrintas sprendimas, ypač jei su juo elgiamasi neteisingai. Kol kas laboratorijoje užauginta mėsa nėra pigi. Iš pradžių „chicken nuggets“ kainavo po 50 USD, tačiau nuo to laiko kaina sumažėjo.

Apskritai dirbtinai išauginto maisto pramonė sparčiai auga. Tikimasi, kad mėsos alternatyvos per ateinantį dešimtmetį gali būti 140 milijardų dolerių vertės pramonė. Augalinės mėsos variantai, tokie kaip „Beyond Meat“ ir „Impossible Foods“, JAV jau pradėjo veikti.

Skirtingos savęs priežiūros rūšys
Savęs priežiūros praktika neapima tik meditacijos, savęs palepinimo ar žurnalų. Ši puiki vizualinė medžiaga, išskaido įvairius savęs priežiūros tipus kiekvienam jūsų gyvenimo aspektui (fiziniam, emociniam, socialiniam, finansiniam ir kt.).

Kodėl domenų pavadinimai yra nauji gamtos ištekliai
Koralų atolo valstybę Tuvalu, kurios dydis yra tik 26 kvadratiniai kilometrai, sudaro devynios salų dėmės, išsibarsčiusios visame Ramiajame vandenyne. Joje gyvena 11 000 žmonių. Pagrindinės Tuvalu pramonės šakos – žvejybos licencijų pardavimas ir džiovintos kokosų mėsos eksportavimas – nebegali išlaikyti jos ekonomikos. Senojo pasaulio išgyvenimo salose būdai nebėra perspektyvūs tiek dėl klimato kaitos, tiek dėl pokyčių pramonėje.

Vietoj to, ekonominė Tuvalu ateitis gali slypėti dvejų raidžių domeno vardo galūnėje: .tv. Šis atsitiktinis raidžių priskyrimas internete yra šiuolaikinis naftos atitikmuo. Tuvalu domeno vardas yra panašus į gamtos išteklius.

1995 m. Interneto korporacija priskyrė Tuvalu domeno priesagą .tv. Tada Tuvalu jį išnuomavo už 50 millijonų USD iki 2021 m. Greitai ateis laikas, kai nuoma bagsis ir Tuvalu galės pasipelnyti iš šio išteklio dar daugiau.

Daugiau: Rest of World

Medvilnės rinkimo pusės
Kinija verčia šimtus tūkstančių uigūrų ir kitų mažumų dirbti sunkų, fizinį darbą didžiuliuose medvilnės laukuose vakariniame Sindziango regione. Remiantis naujai atrastais internetiniais dokumentais, pateikiamas pirmas aiškus vaizdas apie galimą priverstinio darbo mastą renkant pasėlius, kurie sudaro penktadalį viso pasaulio medvilnės ir yra plačiai naudojami visoje pasaulinėje mados pramonėje. Pasaulio reakcija iki šiol? „Shirt happens“…

Daugiau: BBC

Kaip galima nustatyti mokymosi negalią internete?
Žmonės gali turėti įvairių problemų, su kuriomis jie susiduria (ir todėl jiems reikia individualių technologinių sprendimų), tačiau yra keletas požymių:

 • Dažnai pele slenkama aukštyn ir žemyn.
 • Laukeliai formose yra pildomi ne pagal tvarką.
 • Dažnai grįžtama į ankstesnį puslapį.

Daugiau: The Wall Street JournalForbesThe Next Web

„Google“ žino viską —
„Google“ reklamavimo įrankiai gali stebėti realių parduotuvių apsilankymus. Jei klientas pamatys reklamą ir po to apsilankys atitinkamoje parduotuvėje, ta konversija bus rodoma „Google Adwords“ paskyroje. Klientai stebimi per (anonimizuotus) „Google Maps“ duomenis ir „Google“ tai daro jau nuo 2014 m.

Daugiau: Search Engine Land

Moteriška botų politika —
Dirbtinio intelekto sistemos, sukurtos su moterišku balsu (Siri ir Alexa), dažnai patiria tokius pačius įžeidimus kaip ir moterys. Šios sistemos yra kuriamos moteriškos asmenybės, nes, pasirodo, naudotojai mieliau klauso moteriško balso, nei vyriško.

Daugiau: New Yorker

Liekninantys persirengimo kambariai —

Kalifornijos kompanija „Skinny Mirror“ parduoda veidrodžius, kurie leidžia atrodyti lieknesniems. Įrengus juos drabužių parduotuvių persirengimo kambariuose, galima padidinti pardavimus net 18%.

Daugiau: Bloomberg

Pinigai suteikia daugiau laimės nei psichoterapija —
Grupė tyrėjų tyrė ekonominį ir psichologinį 1076 $ besąlygiško pinigų pervedimo, penkių savaičių psichoterapijos programos ir abiejų intervencijų derinio tarp 5756 asmenų Kenijos kaimo vietovėse poveikį.

Praėjus vieneriems metams po intervencijos, grynųjų pinigų pervedimo gavėjai vartojo daugiau, turėjo daugiau turto ir pajamų, taip pat jautėsi psichologiškai geriau nei kontrolinė grupė.

Psichoterapijos programa neturėjo jokio pamatuojamo poveikio nei psichologiniams, nei ekonominiams rezultatams. Kombinuoto gydymo poveikis buvo panašus į vien grynųjų pinigų pervedimo poveikį. [Nber]

„Euro English“ – nauja anglų kalba naudojama ES administratorių —
Ši kalba yra netvarkinga anglų kalba, kuria žmonės bando išreikšti save angliškai, tačiau dažnai imasi tiesioginių vertimų iš savo gimtųjų kalbų, taip pat pridėdami tam tikrą technokratinę kalbą, kilusią iš Europos institucijų.

Pavyzdžiui, sakinio gale pridedamas prancūzų kalbos „Non?“ suformuluoti klausimą arba „What“ pakeitimas „How“ tokiuose išsireiškimuose kaip „What do you call it?“. 

Pasirodo daugumos Europos valstybių anglų kalbos programos praleido kelias svarbias gramatikos taisykles. To pasakoje atsirado de facto nauja ES anglų kalba. [Lindsey Johnstone]


Žmonės negali siurbti ar naudoti durų skambučio, nes „Amazon“ serveriai neveikia —
Viename iš pagrindinių „Amazon“ serverių centrų kažkas sugedo – ir ne pirmą kartą.

Daugeliui žinomų paslaugų: „Adobe cloud software“, „1Password“, „Flickr“ – kilo problemų dėl šių serverių gedimo. Tačiau buvo ir netikėtų problemų: žmonės pradėjo pastebėti įrenginius, kurie, pasirodo, naudoja „Amazon“ serverius.

Pirma, žmonių mylimas siurblys-robotas „Roomba“ nustojo veikti, o po to – durų skambučiai. Kai kurie negalėjo įjungti net Kalėdinių lempučių. [Gizmodo

Vaiduokliai simboliai —
„Unicode“, tarptautiniame raidžių, simbolių ir jaustukų standarte, yra 137 439 įrašai. Tai apima ir „vaiduoklių“ (妛 挧 暃 椦 槞 蟐 袮 閠 駲 墸 壥 彁) grupę, kurios reikšmės nėra žinomos. Manoma, kad tai yra klaidos, atsirandusios dėl popieriaus linkių 1978 m. Japonijos vyriausybės abėcėlės standartizavimo projekte. Dabar jos yra amžinai įtvirtintos. [Paul McCann]

Vizualizuokite savo darbų sąrašą —
Panašu, kad sprendimų priėmimo matrica yra ant bangos (pagal visus produktyvumo rodiklius) ir būtent tai įkvėpė šį užduočių žemėlapių įrankį, pavadintą „Baller ToDo“. Jis padės jums vizualizuoti ir išsiaiškinti užduotis, kurios yra iš tikrųjų svarbios, o svarbiausia – kurias galite atidėlioti.

Motyvacinis rašymo patarimas —
Susipažinome su „Reddit“ įrašu, skirtu visiems kūrėjams: „Perskaitykite tai, jei nerimaujate, kad jūsų idėja jau buvo įgyvendinta anksčiau ir jaučiatės nemotyvuoti“. Priminimas, kad idėja yra svarbi beveik tiek, kiek įvykdymas. Niekas neturi jūsų skonio, proto ir unikalios perspektyvos.

Trumpas įspūdingas video  —
Alive Inside: A Story of Music & Memory. Šis klipas jus nustebins. Peržiūrėkite visą, nes pokalbis po muzikos pabaigoje kelia daugiausiai jausmų.

Kartonas yra patrauklesnis nei bet kada anksčiau —
Biuro popierius naudojamas vis rečiau, kai žmonės dirba namuose, todėl ateina kartono šlovės laikas. Kartonas tradiciškai nebuvo patrauklus perdirbimo įmonėms, kurios teigė, kad pastangos rūšiuoti ir perdirbti šį turinį buvo per didelės. Dabar viskas keičiasi.

Dėl popieriaus iš biurų trūkumo, mišraus popieriaus kainos išaugo nuo beveik 0 iki 30 USD už toną mišraus popieriaus. Todėl išaugo apetitas visam kartonui, atsirandančiam dėl padidėjusio maisto ir siuntų pristatymo – net riebių picų dėžučių!

Šaltiniai: Wall Street JournalWall Street JournalNPR

Ieškomiausi 2020 m. darbo įgūdžiai pagal „LinkedIn“ —
„LinkedIn“ sukūrė paklausiausių techninių ir socialinių įgūdžių 2020 m. darbo rinkoje sąrašą. Keli populiariausi techniniai įgūdžiai iš tyrimo duomenų:

 1. „Blockchain“
 2. Debesų kompiuterija 
 3. Analitinis mąstymas
 4. Dirbtinis intelektas
 5. UX dizainas
 6. Verslo analizė
 7. „Affiliate“ rinkodara
 8. Pardavimai
 9. Programavimas
 10. Video kūrimas

Daugiau: WEFORUM

Vaizdo žaidimai gali būti naudingi jūsų savijautai —
Neleiskite niekam sakyti, kad reikia atsisakyti vaizdo žaidimų, nes, pasirodo, jie suteikia laimės – ir mes visi 2020 m. galėtume gauti šiek tiek daugiau laimės! 

Naujame Oksfordo universiteto tyrime buvo tiriama apie 3000 žaidėjų, kurie žaidė „Animal Crossing“ arba „Plants vs. Zombies“. Tyrėjai atrado, kad kiekvieną dieną žaidę žmonės buvo laimingesni už tuos, kurie nežaidė.

Tai prieštarauja dešimtmečių tyrimams, kuriuose teigiama, kad kuo ilgiau žmonės žaidžia, tuo jie yra nelaimingesni. Taigi, kas slypi už naujos tendencijos?

Šie žaidimai turi socialinių funkcijų, leidžiančių žaidėjams bendrauti su kitais, taip pat leidžia greitai patirti kompetenciją ir pasiekimo jausmą.

Šaltiniai: CNNBBC

„Amazon“ pristatys vaistus
„Amazon“ paskelbė, kad staiga neria į naują sektorių: sveikatos priežiūrą. E-komercijos milžinė išleido receptinių vaistų pristatymo paslaugą.

„Amazon“ jau buvo sveikatos priežiūroje: 2018 m. ji nusipirko internetinę vaistinę „PillPack“. Bet tai yra daug didesnė iniciatyva.

Kaip tai veikia? klientai gali naudotis „Amazon“ programėle ar svetaine norėdami užsisakyti receptinius vaistus. „Prime“ nariai gauna nemokamą pristatymą per dvi dienas ir dideles nuolaidas (iki 80% generiniams vaistams).

Atrodo, kad socialinio atstumo era gali būti tinkamiausias laikas įpratinti vartotojus užsisakyti receptinius vaistus internetu.

Šaltiniai: NPR

Peter Drucker ir jo efektyvus vadovavimas —
Žymus verslo konsultantas P. Drucker savo knygoje išskiria penkias verslo efektyvumui būtinus dalykus:

 1. Laiko valdymas
 2. Pasirinkimas, kuo prisidėti prie organizacijos;
 3. Žinojimas, kur ir kaip sutelkti jėgas, kad būtų pasiektas geriausias efektas
 4. Tinkamų prioritetų nustatymas
 5. Jų visų mezgimas kartu su efektyviu sprendimų priėmimu